Človeško telo vsako noč izloči približno liter tekočine skozi kožo, pore in usta, z našega telesa se vsako noč odlušči na milijone odmrlih kožnih lusk. Pomislite, kaj to pomeni za vašo posteljo, kaj vse je v/na vzmetnici, odeji in vzglavniku. Da zaščitite sebe in svojo posteljo, jo sanirajte. Zaščitite jogi, odejo in vzglavnik z gosto tkanimi vmesnimi ovoji ALLERGOCOVER® in odlično spite ob zavedanju, da je vaša postelja čista.
Nezaščiten jogi
Več kot 2 milijona pršic je bilo naštetih v nezaščitenem jogiju. Samo 4 meseci so dovolj, da nezaščiten jogi, odejo ali vzglavnik poselijo pršice, ki so eden najpogostejših vzrokov alergij, astme in atopijskega dermatitisa.Vmesni ovoji ALLERGOCOVER® so znanstveno preizkušeni in 100 % učinkovito ščitijo pred pršicami in njihovimi alergenimi delci tam, kjer jih je največ in kjer smo jim najdlje neprekinjeno izpostavljeni – v postelji.
neprepustna za pršice in njihove alergene,
popolnoma prepustna za zrak in vlago, hkrati pa lahka,
tanka in mehka od samega začetka, da omogoča idealno spanje.
12 LET GARANCIJE.
Vmesni ovoji ALLERGOCOVER®, ki se kot neke vrste vreča na zadrgo namestijo na jogi, odejo in vzglavnik, rešijo vse vaše higienske težave s posteljo.Tretjino življenja preživite v svoji postelji. Vmesni ovoji ALLERGOCOVER® pomenijo nepremostljivo pregrado za pršice in njihove alergene, ki so že v jogiju, odeji in vzglavniku, preprečujejo dostop novim pršicam in onemogočajo dostop odmrlih kožnih lusk do pršic, ki so njihov najpomembnejši vir hrane. Hkrati pa omogočajo normalno zračenje jogija, odeje in vzglavnika, saj so vmesni ovoji ALLERGOCOVER® tkani in skozi drobne pore med vlakni vlaga in zrak normalno prehajata, zaradi česar se jogi, odeja in vzglavnik neovirano zračijo. Posledično tudi ni možnosti, da bi se v delih postelje naselile plesni, ki so prav tako močan alergen.
Pršice
Pršice so drobcene živalce iz rodu pajkovcev (v ta rod spadajo tudi pajki, škorpijoni in klopi). So zelo majhna bitja z osmimi nogami, ki v dolžino merijo le okoli 0,3 milimetre. S prostim očesom boste pršice težko opazili, vendar vam zagotavljam, da vam dela družbo veliko število le-teh. Kako veste, da pršice živijo okrog vas? Morda vas srbijo oči, vam teče iz nosu, imate alergijski rinitis (nahod) in druge simptome, ki se vam medtem ko spite okrepijo.
Pršice povzročajo mnogim ljudem precejšnje zdravstvene težave, ki se običajno kažejo v obliki alergije, astme ali atopijskega dermatitisa. Ironično je, da niso pršice tiste, na katere je alergičnih veliko ljudi, temveč njihovi iztrebki (kakci). Njihovi drobceni iztrebki v obliki kroglic vsebujejo proteine (beljakovine), na katere je občutljivih veliko ljudi; vsaka pršica izloči (pokaka) na dan približno 20 kroglic. V literaturi so opisane kot »prozorne«, »prosojne« in »ljubke«, njihov učinek na nas pa je ravno nasproten.
Iztrebki pršic so vzrok izrazitih težav alergikov in celo vzrok smrti astmatikov! V nadaljevanju bomo govorili o najrazličnejših simptomih, ki jih iztrebki pršic lahko povzročajo. Kroglica iztrebka pršice, ki je glavni vir alergenov.
Pršice so mikroskopsko majhne živali, ki živijo pretežno od odmrlih kožnih lusk. Le-te normalno odpadajo s človeškega telesa in s kože hišnih ljubljenčkov. Pršice za večino ljudi niso nevarne. Ne prenašajo bolezni, lahko pa povzročajo alergijske reakcije pri alergičnih na njihove iztrebke in pri astmatikih. Odmrle kožne luske, običajno imenovane prhljaj, se pogosto kopičijo v dnevni sobi, jogijih, odejah in vzglavnikih, na pohištvu, ki ga pogosto uporabljamo ter na preprogah in preprogastih talnih oblogah, ki so pogosta zavetja velikega števila pršic. Človek izgubi povprečno 10 g odmrlih kožnih lusk na teden, ki pomenijo obilico hrane za pršice. Mačke in psi prispevajo še veliko več prhljaja na menije pršic.
Običajna vzmetnica lahko vsebuje na deset tisoče pršic. Ste že zgroženi? Okoli 100 000 pršic lahko živi na kvadratnem metru preproge. Ste že pripravljeni prepričati svojo soprogo/svojega soproga, da se poslovite od preproge oz. preprogastih talnih oblog? Ali ste vedeli, da ena sama pršica vsak dan izloči okoli 20 kroglic – iztrebkov, vsaka pa vsebuje protein, na katerega so številni ljudje alergični? Bljak! Ti proteini so v kombinaciji z iztrebki in odmrlimi kožnimi luskami tisti, ki povzročajo alergijske reakcije pri ljudeh. Odvisno od osebe in izpostavljenosti je reakcija lahko od srbečih oči, glavobola, izcedka iz nosu, kihanja, težav s kožo, pa vse do astmatičnega napada. Te pršice, ki živijo v hišnem prahu, niso paraziti, saj se prehranjujejo samo z odmrlim tkivom. Neverjetno, vendar resnično.
Kje živijo pršice?
Ali ste vedeli, da se luščimo? Ne, ne naši hišni ljubljenčki … govorim o ljudeh! Vsak mesec se z našega telesa odlušči približno 30 g odmrlih kožnih lusk, in pršice so nam zanje hvaležne. Naše telo zagotavlja izvrstne življenjske razmere za pršice, zato jih najdemo tam, kjer preživimo veliko časa: naš najljubši oblazinjen kavč, preproge, notranjost vzmetnic, odeje, vzglavniki, plišaste igrače.Zelo lepo skrbimo za pršice. Nudimo jim obilje hrane in ohranjamo zanje ravno pravo temperaturo in zračno vlago. Te povsod prisotne živali imajo rade temperaturo med 20 in 30 °C, natančno tako, kakršno imamo doma. Rade imajo tudi visoko zračno vlago, saj so take temperature naklonjene plesnim, ki pršicam razgrajujejo hrano (človeške kožne luske). Če je v vašem domu visoka zračna vlaga, je to kot »smetana na torti« za pršice! Zakaj jih torej imenujemo posteljne pršice?
Alergeni pršic so relativno težki. V primerjavi s pelodom in sporami plesni, ki lebdijo in letijo po zraku se alergeni pršic usedajo na vaše pohištvo, vlakna, odeje, vzglavnike in jogije. Kdaj in kje ste najbolj dovzetni za alergene? Ponoči, v postelji. Ko spimo, naš obraz počiva na vzglavniku, naše telo na jogiju, pokriti smo z odejo, tako smo »ujeti« v teritoriju pršic. Z vsakim vdihom vdihnemo tudi alergene pršic. Povprečna dvojna postelja lahko vsebuje več kot 2 milijona pršic; le-te lahko v desetih letih celo podvojijo težo jogija!
Nadzor pršic v spalnici
Vzglavnike, odeje in jogije zaščitite z vmesnimi ovoji na zadrgo.
Le-ti ne smejo prepuščati pršic in njihovih alergenov,
hkrati pa morajo normalno prepuščati vlago in zrak,
da omogočijo zračenje delov postelje.
Samo tkani vmesni ovoji lahko to ustrezno zagotovijo.
Odstranite zavese, preproge, preprogaste talne obloge, oblazinjeno pohištvo ...
Rož ne imejte v spalnici.
Vse prostore redno zračite.
Spalnica naj bo hladna, temperatura v njej naj bo med 18 in 20 °C.
Sesajte pogosto in temeljito.
Za več informacij o zaščiti pred pršicami pokličite 02 794 86 20 ali 041 788 331 ali pišite na info@inobsmedicus.si
Allergocover je vmesni ovoj, ki ne vsebuje zdravju škodljivih kemikalij.
Priporočajo ga evropski in slovenski alergologi, pulmologi, dermatologi, pediatri ...
Preprosto zdravi!
Ni komentarjev:
Objavite komentar